Niemiecki - w grupie

Urozmaicony, wykorzystujący bogatą paletę niemieckojęzycznych źródeł program (zgodny z CEFR - link) układany jest odpowiednio do poziomu znajomości języka, możliwości czasowych, potrzeb i zainteresowań Uczestników. Celem zajęć jest aktywna umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, którą osiągniemy poprzez aktywne poznawanie i automatyzację konstrukcji gramatycznych, poszerzanie słownictwa ogólnego, poprawę wymowy oraz zdobywanie wiedzy na wiele tematów tak, by umożliwić swobodne posługiwanie się językiem niemieckim w pracy i w życiu prywatnym. Zdobyte na kursie umiejętności można dodatkowo stosować i ćwiczyć podczas konwersacyjnych wieczorów klubowych GermanClub*

Szegółowe warunki uczestnictwa poniżej.

ZAPISY NA ROK 2021/2022!

Pytania i zgłoszenia proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy będą się odbywać codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16:00 do 17:30 i od 18:00 do 19:30.

Planowane są zajęcia:

w poniedziałki grupy B1/B2

we wtorki grupy A1/A2

we środy grupy A2/B1

we czwartki grupy B2/C1

 

* GERMAN CLUB Spotkania konwersacyjne dwa razy w tygodniu (poniedziałki i czwartki) od 19:30 do 20:30 - intensywne i aktywne konwersacje w języku niemieckim + materiały. Odbywające się w naturalnej atmosferze spotkanie "z niespodzianką" (inspiracją typu ciekawy tekst, film, utwór muzyczny etc., przygotowane pod kątem leksykalnym i omawiane podczas spotkania), a także kalamburami, grami w karty, planszowymi etc. Można wówczas ćwiczyć spontaniczne wypowiedzi i takież reakcje, poszerzyć lub powtórzyć słownictwo, poprawić wymowę i gramatykę i poznać ciekawych, sympatycznych ludzi.

Uczestnikom regularnych kursów w impn/GermanClub przysługuje 50% zniżki! 

Instytut Mówienia Po Niemiecku – Zasady uczestnictwa w kursie grupowym języka niemieckiego 2021/2022

 1. Zajęcia grupowe w impn/GermanClub odbywają się w rytmie: 2 x 45 minut (jedno spotkanie 90 minut) tygodniowo.
 2. Jeden semestr trwa 5 miesięcy (I. semestr: 14.wrzesień – 29.styczeń, II. semestr: 01. luty – 25.czerwiec). Zajęcia i spotkania w impn/GermanClub odbywają się także w lipcu i sierpniu, jednak w związku z okresem wakacyjnym mogą nastąpić zmiany w dniach i godzinach zajęć, które zostaną uzgodnione z Uczestnikami.
 3. Opłata za kurs wynosi 900 zł brutto przy płatności za cały semestr z góry lub 190 zł miesięcznie. W cenie kursu zawarte są wszystkie potrzebne materiały, ćwiczenia, kopie, gazety etc. Faktury można odebrać w siedzibie impn/GermanClub w każdej chwili po wcześniejszym zgłoszeniu.
 4. Nauka w impn/GermanClub odbywa się w grupach nie większych niż 6 osób. W konwersacjach, wieczorach literackich lub w projekcjach filmowych może brać udział większa ilość osób. Zajęcia będę się odbywały z zachowaniem wszelkich zalecanych rygorów sanitarnych.
 5. W przypadku nieobecności Uczestnik otrzymuje notatki i ćwiczenia z lekcji oraz ma możliwość skorzystania z konsultacji w uzgodnionym terminie.
 6. Jeśli w danej grupie są wolne miejsca, można uczestniczyć w zajęciach krócej, niż jeden semestr. Przy zapisie na kurs Uczestnik powinien podać przewidywany okres nauki (np. dwa miesiące) i opłacić ten okres z góry. Cena za jeden miesiąc w takim przypadku wynosi 200 zł.
 7. Uczestnik kursu w Instytutu Mówienia Po Niemiecku może nieodpłatnie korzystać z materiałów dostępnych w impn/GermanClub na miejscu w godzinach do tego przewidzianych i wypożyczać je do domu.

Składając podpis w odpowiedniej rubryce formularza zgłoszeniowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Mówienia Po Niemiecku wyłącznie dla celów związanych z jego działalnością oraz akceptuję warunki uczestnictwa w kursie języka niemieckiego w impn/GermanClub i zobowiązuję się ich przestrzegać.

Renata Darda-Staab                                                                                                   www.impn.pl

Instytut Mówienia Po Niemiecku                                                                        tel. 506 410 803

Al. Z. Krasińskiego 6/2

30-101 Kraków

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – KURS GRUPOWY

1. Imię i nazwisko:

2. Adres, NIP:

3. e-mail:
4. telefon
5. Poziom (początkujący, zaawansowany etc.)

6. Oczekiwania:

6a) ilość miesięcy:

7. Preferowana płatność   o     za semestr z góry             o       miesięcznie
Data i podpis:

NIP: 6761160737

REGON: 351505975

KONTO: Idea Bank 12 1950 0001 2006 0356 7825 0002

 

Jak można nauczyć się języka obcego? Na pewno na sto różnych sposobów, oto kilka z nich:

 • najprościej byłoby się było urodzić w kraju, którego język właśnie chcemy poznać. Bo już sama tylko tam przeprowadzka nie gwarantuje opanowania tego języka; znam takie przypadki, kiedy po ponad dziesięciu latach mieszkania w Niemczech osoba nie umiała się porozumieć po niemiecku w najprostszych sprawach. No bo trzeba jeszcze chcieć i mieć fachowe wsparcie!
 • można wkuwać słówka, do znudzenia i do upadłego, lecz takie uczenie się pojedynczych słów w oderwaniu od wszelkiego kontekstu zdarzeniowo-emocjonalnego niekoniecznie musi kończyć się sukcesem: umiejętnością aktywnego korzystania ze słówek i konstrukcji zdaniowych, zapisanych gdzieś na fiszkach w mózgu. Ale może, oczywiście! 
 • można zakochać się w jakimś osobniku, dla którego ten język jest językiem ojczystym i wtedy sukces murowany! Na dodatek znajomość języka nie znika wraz z danym osobnikiem, co zdecydowanie przemawia za tą metodą.
 • można też – i tę metodę polecam i zachwalam jako najlepszą, bo możliwą do zastosowania natychmiast! – zakochać się troszkę w samym języku i szukać z nim kontaktu wszędzie i zawsze, kiedy tylko się da. Czyli słuchać, czytać, oglądać, rozmawiać, żyć, czuć i myśleć (przynajmniej od czasu do czasu) w języku niemieckim. Taką właśnie możliwość kontaktów z językiem niemieckim oferuję w impn/GermanClub zarówno podczas zajęć regularnych, jak i intensywnych weekendowych oraz wakacyjnych. Cudów oczywiście obiecać nie mogę (obawiam się, że niestety nie nauczę nikogo CAŁEGO niemieckiego w ciągu dwóch tygodni czy nawet lat... ale będę się bardzo starać!), za to mogę zapewnić, że kontakt z niemieckim będzie żywy, intensywny i owocny, aktywizujący i inspirujący - wzbogacający pod każdym względem.

 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>