Niemiecki - w grupie

W związku z trwająca sytuacją epidemiczną w Polsce Instytut Mówienia Po Niemiecku w drugim semestrze 2021/2022 nie będzie organizował kursów grupowych i spotkań w ramach GermanClub.

Zapraszam na kursy indywidualne, które mogą się odbywać zarówno online, jak i stacjonarnie.

Indywidualne spotkania umożliwią szybką poprawę znajomości języka niemieckiego: koncentrujemy się na intensywnym poszerzaniu słownictwa, aktywnych ćwiczeniach wymowy i szybkim poznawaniu gramatyki oraz konstrukcji zdaniowych lub skutecznym eliminowaniu błędów gramatycznych w mowie i piśmie.

 

 

Jak można nauczyć się języka obcego? Na pewno na sto różnych sposobów, oto kilka z nich:

  • najprościej byłoby się było urodzić w kraju, którego język właśnie chcemy poznać. Bo już sama tylko tam przeprowadzka nie gwarantuje opanowania tego języka; znam takie przypadki, kiedy po ponad dziesięciu latach mieszkania w Niemczech osoba nie umiała się porozumieć po niemiecku w najprostszych sprawach. No bo trzeba jeszcze chcieć i mieć fachowe wsparcie!
  • można wkuwać słówka, do znudzenia i do upadłego, lecz takie uczenie się pojedynczych słów w oderwaniu od wszelkiego kontekstu zdarzeniowo-emocjonalnego niekoniecznie musi kończyć się sukcesem: umiejętnością aktywnego korzystania ze słówek i konstrukcji zdaniowych, zapisanych gdzieś na fiszkach w mózgu. Ale może, oczywiście! 
  • można zakochać się w jakimś osobniku, dla którego ten język jest językiem ojczystym i wtedy sukces murowany! Na dodatek znajomość języka nie znika wraz z danym osobnikiem, co zdecydowanie przemawia za tą metodą.
  • można też – i tę metodę polecam i zachwalam jako najlepszą, bo możliwą do zastosowania natychmiast! – zakochać się troszkę w samym języku i szukać z nim kontaktu wszędzie i zawsze, kiedy tylko się da. Czyli słuchać, czytać, oglądać, rozmawiać, żyć, czuć i myśleć (przynajmniej od czasu do czasu) w języku niemieckim. Taką właśnie możliwość kontaktów z językiem niemieckim oferuję w impn/GermanClub podczas regularnych kursów indywidualnych (i wkrótce na pewno znów grupowych!). Cudów oczywiście obiecać nie mogę (obawiam się, że niestety nie nauczę nikogo CAŁEGO niemieckiego w ciągu dwóch tygodni czy nawet lat... ale będę się bardzo starać!), za to mogę zapewnić, że nauka będzie skuteczna i ciekawa, a kontakt z niemieckim - żywy, intensywny i owocny, aktywizujący i inspirujący - wzbogacający pod każdym względem.

 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>