Gazety, czasopisma oraz ksiązki w języku niemieckim
Aktualne czasopisma i gazety po niemiecku z różnych dziedzin (polityka, psychologia, moda, motoryzacja, gospodarka, fitness i inne) to źródło żywego języka, mnóstwo inspiracji i tematów zachęcających do dyskusji. Przyjdź do impn/GermanClub, czytaj i rozmawiaj po niemiecku, poszerzając i utrwalając słownictwo… a przy okazji zgromadzisz dużo wiedzy o świecie, innych ludziach i o sobie samym.
Oprócz czasopism powszechnie znanych, jak „Der Spiegel” czy „Focus” można w impn/GermanClub znaleźć inne ciekawe tytuły. Prawdziwą kopalnią informacji są choćby zeszyty „Welt der Wunder. Entdecken-Staunen-Wissen”, z których dowiadujemy się na przykład, jakie zamachy w światowej historii zostały sfingowane, jaki ogień płonie pod wodą, albo jakich słów należy używać, a jakich unikać, żeby osiągnąć założony cel. „Eulenspiegel” to magazyn satyryczny, który – jak się sam reklamuje – jest do kupienia, ale nie jest przekupny (käuflich aber unbestechlich). W miesięczniku „Manager” (Wirtschaft aus der ersten Hand) można poczytać o nowych trendach w zarządzaniu i w rozwoju kariery, ciekawostki o znanych postaciach, ważnych dla współczesnej gospodarki, o szefach firm etc. Z czasopism kobiecych dostępne są: „Emotion”, „Myself” (po niemiecku!), „Woman” (dla kobiet po czterdziestce). Fanów motoryzacji zainteresują artykuły z „Motorwelt” albo „Autobild”. Są czasopisma dla młodzieży (Geolino),dla ogrodników (Garten, Grün, Paradies, Landlust) i dla psychologów (Psychologie heute) i wiele, wiele innych. Najlepiej przyjdź i zobacz!
W impn/GermanClub znajdziesz również ciekawe niemieckojęzyczne książki: powieści kryminalne i historyczne, biografie, eseje krytyczno-społeczne, książki dla dzieci i młodzieży, thrillery i powieści obyczajowe. Czytanie książek po niemiecku to prawdziwa przygoda; pewnie, na początku łatwo nie jest, ale po kilku stronach człowiek zapomina, że czyta po niemiecku, chce wiedzieć, co dalej, mimochodem i intuicyjnie zaczyna rozumieć język niemiecki, przyswajać jego nawet najbardziej zawiłe konstrukcje i struktury. Mam na przykład "Der Name der Rose” Umberto Eco i chętnie pożyczę :-)…