Wydarzenia - archiwum

Od lutego do czerwca 2014 w Instytucie Mówienia Po Niemiecku odbywać się będzie się cykl sobotnich wykładów o krajach niemieckojęzycznych. "Wykład" to może niezbyt utrafione słowo; będą to prelekcje, w których czynny udział będą mogli wziąć także słuchacze. Prelegentka, pani Irena Dębek, która przyjedzie do nas z Warszawy, jest germanistką, doświadczonym lektorem języka niemieckiego przy warszawskim EMPIK-u, nauczycielem nauczycieli (Teacher Trainer) i... bardzo sympatyczną osobą! :-)

Podczas pięciu spotkań omówimy po kolei Szwajcarię, Niemcy i Austrię, wspomnimy o Liechtensteinie. Przekażemy / wymienimy? mnóstwo informacji o geografii, kulturze, literaturze etc. poszczególnych regionów, opowiemy sporo ciekawostek, wrażeń i anegdot, a przy okazji poćwiczymy język niemiecki w mowie i w piśmie.

Spotkania odbędą się w terminach:

1/ 15 luty - Die Schweiz. Land und Leute, czyli ogólnie Szwajcaria z małym wypadem do Liechtensteinu.

2/ 15 marzec - Süddeutschland. Tutaj ogólne informacje o Niemczech oraz Bawaria i Badenia Wirtembergia.

3/ 26 kwiecień - Mittel- und Norddeutschland. Oddaję głos prelegentce: "(...) ruszymy na północ Niemiec, ze szczególnym uwzględnieniem 1) całej Nadrenii oraz Hesji i Frankfurtu + ciekawostki o J.W. Goethem, czyli mały wypad z Frankfurtu do Weimaru, 2) Szlezwiku- Holsztyna, morza watowego i Wysp Fryzyjskich (przeżycie jedyne w swoim rodzaju). Może też krótko do Hamburga (styl życia, architektura) i Lubeki (T. Mann)."

4/ 17 maj - Ostdeutschland. Między innymi Berlin - podstawowe informacje o stolicy Niemiec, ale też miasto widziane oczyma polskich pisarzy żyjących w tym mieście oraz Saksonia i Serbowie Łużyccy. 

5/ 14 czerwiec - Österreich.

zawsze od 16.00 do 19.00. Prelekcje/dyskusje zostały przygotowane dla osób znających język niemiecki na poziomie B1 wzwyż. 

Koszt udziału w całym cyklu tych wszechstronnie kształcących, naprawdę wcale nie nudnych prelekcji - pięć razy po ok. trzy godziny (raczej więcej, niż mniej) - to 280 zł, udział w wybranym wykładzie kosztuje 60 zł.  Materiały w cenie.

Ilość miejsc ograniczona, konieczne zgłoszenia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w IMPN, Al. Krasińskiego 7.

Zapraszamy! :-)